Yurt Mutfağında Yapılabilecek Kolay Yemekler Nelerdir?

Günümüzde yurtlarda kalan öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de yurt mutfağında günlük olarak hangi yemekleri yapabilecekleri konusudur. Yurtlarda kalan birçok öğrencinin merakla ilgilendiği bu konu hakkında derlediğimiz özel yemek menüleri sayesinde artık  öğrencilerin yurt mutfaklarında hazırlanabilen yemekler sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Peki pişirilmesi kolay ve eğlenceli olan hangi yemekler yurt mutfaklarında yapılabilir? İşte Yurt mutfaklarında hazırlanmasının kolay olduğu yemekler…

 

Sade veya salçalı makarna: Günlük hayatımızda sıkça yediğimiz yemek türlerinden olan sade veya salçalı makarna yurt mutfaklarında da kolayca hazırlanabilmektedir. Tercihe göre hazırlanabilen sadece veya da salçalı makarna aynı zamanda ekmeksiz olarak da yenilebilen yemek türlerinden olduğu için midenin fazlasıyla doymasını da sağlamaktadır. Yurtlarda kalan öğrenciler için ideal yemeklerden olan sade veya salçalı makarnanın özelliklerinden biri de hazırlanışının oldukça keyif verici olması ve kısa sürede hazırlanabilmesidir.

Hazır pizzalar yerine kendi pizzanızı kendiniz yapın: Dışarıda satışa sunulan hazır pizzaların yerine öğrenciler tecihlerine göre kaldıkları yurt mutfağında kendi pizzalarını kendileri yapabilmektedir. Hazırlanışının oldukça eğlenceli olduğu kendi pizzanı kendin yap usülü yurt mutfaklarına hitap eden ideal yemek türlerindendir.

Pilav: Hazırlanışının kolay olduğu yemek türlerinden biri de pilavdır. Özellikle doyurucu bir özelliğe sahip olan pilav yemeği yurt mutfakları için en ideal yemeklerinden biridir.

Omlet: Günlük yaşantımızın önemli yemek türlerinden olan omlek özellikle de öğrencilerin kolayca yapabildikleri yemek türlerinden biridir. Hazırlanışının son deerece kolay olduğu omlet yemeği de yurt mutfaklarında hazırlanabilen yemeklerdendir. 

Menemen: Yurt mutfaklarının en gözde yemeklerinden biri de menemendir. Oldukça doyurucu bir özelliği bulunan menemen aynı zamanda hazırlanışının kısa olduğu yemek türlerindendir.

Ekmek içi yumurta: Adından da anlaşılacağı gibi ekmek içinde hazırlanan yumurta yemeği de öğrenciler için ideal yemek türlerindendir.

Hazır çorbalar: Yurt mutfaklarında hazırlanmasının kolay ve eğlenceli olduğu yemek türlerinden biri de hazır çorbalardır. Alışveriş merkezlerinde çeşitlerinin bolca bulunduğu çorba çeşitlerini öğrenciler tercihlerine göre beğenip diledikleri zamanda kaldıkları yurt mutfağında kısa sürede hazırlayabilir ve afiyetle içebilirler.

Tepsi kurabiye: Harika hamur yemek türlerinden olan tepsi kurabiye de yurt mutfaklarında kolayca yapılabilen yemeklerdendir. Hazırlanışının birkaç dakika sürdüğü tepsi kurabiye yemeği de yurt mutfaklarında günlük olarak hazırlanabilen yemek türleri arasında yer almaktadır.

Çikolatalı kek ve sebzeli mücver: Harika yemek türlerinden olan çikolatalı kek ve sebzeli müvcer de yurt mutfaklarında hazırlanabilen yemekler  arasında yer almaktadır. Günün her saatinde kolayca hazırlanabilen bu yemekler de öğrenciler için ideal yemek türlerindendir.

Kumpirli patetes: Kumpir tarzında hazırlanabilen kumpirli patetes yemeği özellikle öğrencilerin kolaylıkla hazırlayabileceği yemek türlerindendir.

Yoğurtlu ıspanak: Ispanak yemeğinin yoğurtlanmış biçimi olan yoğurtlu ıspanak yemeği de yurt mutfaklarında kolaylıkla hazırlanabilen yemek türlerindendir.

Zeytinyağlı fasulye: Harika ve oldukça lezzetli olan yemek türlerinden zeytinyağlı fasulye yemeği de öğrencilerin yurt mutfaklarında kolayca hazırlayabileceği yemeklerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir