Yengeç Salatası Tarifi

[baslik]Yengeç Salatası Malzemeleri[/baslik]

  • 250 gram yengeç surimi
  • 350 gram konserve mısır
  • 4 adet yumurta
  • 200 gram kaşar penyiri
  • 150 gram mayonez
  • Tuz

[baslik]Yengeç Salatası Tarifi[/baslik]

Sürpriz misafirler için her zaman bir ‘B’ planına sahip olan biri olarak, sizleri 10-15 dakika içerisinde kurtarmakla kalmayıp, eve gelen misafirleri şaşırtabilen Yengeç Salatası tarifini paylaşacağım. Yengeç surimisinden oluşan bir salata, takdir edersiniz ki kimsenin beklemediği sürpriz bir yemek veya salata çeşididir. Surimi derken kastettiğimiz ise yengeç çubukları. Büyük süpermarketlerden satın alabilirsiniz. Genelde ambalajlı şekilde satılırlar ve son kullanma tarihini kontrol etmeyi unutmayın. Gelelim konumuza.

İşe yumurtaları pişirerek başlayalım. Yumurtaları kırmadan ufak bir tencerenin içine koyarak 10 dakika orta ateşte güzelce haşlıyoruz. Yumurtalar haşlanırken mısırı konserveden çıkartıp yıkıyor ve bir kaba koyuyoruz. Kaşar peynirini rende yardımı iyice ufalıyoruz. Yumurtalar artık hazır olduğuna göre ufak tenceremizden alıp, kabuklarını soyabiliriz.

Yumurtaları iyice temizlediğimize göre, dikkatlice küp küp doğrama işlemine geçebiliriz. Yengeç Salatası için kullanacağımız surimileri ise aynı yumurtaları doğradığımız gibi küp olacak şekilde kesiyoruz. Şimdi sıra tüm bu malzemelerden bir salata yapmaya geldi.

Sizinde tahmin edeceğiniz gibi malzemeleri 1 kapta topluyor, üzerine mayonez ve tuz ekledikten sonra iyice karıştırıyoruz. Tebrikler! Artık sizin de bir yengeç salatanız var. Her damak tadına hitap etmeyen bir salata olsa da, kendine has tadı ile sofranıza ayrı bir hafa katacağı kesin. Salatayı yemeden önce soğuması açısından 15 dakika buzdolabında bekletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir