Marshmallowdan Şeker Hamuru Yapımı

Marshmallowdan Şeker Hamuru Yapımı Tarifi, oldukça pratik ve kolay bir tariftir. Hazırladığınız şeker hamurları ile dilediğiniz şekilleri oluşturabilirsiniz. Bu şekilleri dilerseniz elinizle, dilerseniz de kalıp yardımıyla hazırlayabilirsiniz. Şekillendirdiğiniz hamurları, yaş pastaları ya da yemek tabaklarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Estetik ve şık bir sunum yapmak istiyorsanız, Marshmallowdan Şeker Hamuru Yapımı Tarifini denemenizi tavsiye ederiz.

 

  • 2 paket marshmallow (350gr)

  • 3 paket pudra şekeri

  • 3 kaşık su

  • 1 çimdik tuz

  • Mısır nişastası

  • İstenilen renklerde gıda boyası

  • Margarin

  • Streç film

 

Hazırlanması:

Marshmallow şekerlerini beyaz ve pembe olarak ayırın. Bir tencere içerisine su koyun ve kaynatın. Bir borcam içerisine beyaz şekerleri koyun. Borcamı tencerenin üzerine koyarak şekerlerin buhar ile erimesini sağlayın. Beyaz şekerler kolay bir şekilde eriyecektir. İçine 3 kaşık su, pudra şekeri ve tuz ilave ederek karıştırın.  Şekerler birbiri ile tamamen bütünleştiği zaman tencerenin üzerinden alın. Üzerine pudra şekeri ilave ederek kaşık ile karıştırın. Şekerler katılaştığı zaman tezgaha pudra şekeri dökün ve kaşıkla şekerleri tezgaha koyarak yoğurun.

Borcama pembe şekerleri koyun ve tencere üzerine koyarak aynı şekilde erimesi için bırakın. Beyaz şeker hamurunu ne çok sert ne de çok yumuşak olacak şekilde ayarlayın. Hamur yumuşak olursa pudra şekeri ilave edebilirsiniz. Hamur sert olursa elinizin sıcaklığı ile yoğurarak yumuşatabilirsiniz.  Tezgaha streç film serin ve üzerine margarin sürün. Şeker hamuru streç film üzerine koyun ve iyice sarın. Bir poşet içerisine koyun. Daha sonra bir kap içerisine koyarak 1 gün kadar oda sıcaklığında bekletin. Sakın buzdolabında ya da buzlukta bekletmeyin. Oda sıcaklığında bekletmeniz gerekmektedir. Aynı işlemleri pembe şekerler içinde yapın.

Tezgaha mısır nişastası serpin ve pembe hamurdan bir parça alın. Üzerine ara ara nişasta serperek yufkadan kalın olacak şekilde açın. Aynı şekilde beyaz hamuru da açın.

Beyaz hamur ile pastanızın tamamını kaplayın. Pembe hamur çeşitli süsler yapın. Beyaz hamur pastanın altından 3 parmak kalacak şekilde ayarlanmalı.

Afiyet Olsun..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir