Bebek Omleti

Bebeğiniz için oldukça vitaminli olan bebek omleti yapabilirsiniz. Aynı zamanda bebek omleti bebeklerin en sevdiği mamalar arasında bulunuyor.

Gerekli Malzemeler:

1 yumurtanın sarısı
2 çay kaşığı zeytinyağı
2 çay kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri

Hazırlanışı:

Bu tarif 4 ay ile 3 yaş arası çocuklar için hazırlanan bir mamadır. Rahatlıkla yedirilebilir. Hiçbir zararı bulunmamasının yanı sıra bebekler için en vitaminli ve en yararlı tariflerden biridir.
Öncelikle yumurtanın sarısını akından ayırın ve sarısını bir kap içerisine alıp iyice çırpın. Ardından yumurta sarsının bulunduğu kap içerisine kaşar peyniri de ekleyip tekrar karıştırın. İyice harmanladıktan sonra zeytinyağını bir tavaya alıp kızdırın. Ardından yumurta sarısı ile rendelenmiş kaşar peyniri karışımını alıp kızmış olan zeytinyağına ekleyin. Bu karışımı çevirerek kızarttıktan sonra bebeğinize yedirebilirsiniz. Fakat çok kızartmamaya da çalışın. Bu durum bebeğiniz için zararlı olabilir. Piştikten sonra hafif soğumaya bırakın ve bebeğinizin yemesi için ılık hale gelince bebeğinize bu bebek omletini güvenle yedirebilirsiniz. Bebeğinize afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir