Biber Kızartması

Biber kızartması hem ana yemeklerde hem de yenebilen en basit yemeklerden biri olarak çıkıyor karşımıza. Biber kızartması herkese göre kolay bir yemek fakat bazı ince noktaları da bulunmuyor değil. Aynı zamanda ne kadar kızardığını tadını belirlediği için aslında biber kızartmak marifet de istiyor.

Gerekli Malzemeler:

İstenildiği kadar biber
Sıvı yağ

Hazırlanışı:

Öncelikle biberlerin nasıl kızartıldıkları önem taşıyor. Sivri biberlerde uzun uzun kesilen parçaları kızartabilirsiniz. Fakat biberler kısa ve en olarak daha geniş ise boyunu hiç daha fazla kısaltmadan direkt olarak enden ikiye bölmek daha mantıklı olabilir. Aynı zamanda eğer biberlerin çekirdeklerini çıkartırsanız biber kızartmasının tadı çok daha güzel olacaktır. Öncelikle biberlerin kafalarını kesin ve yine bıçakla daire çizerek biberlerin çekirdekli kısmını alın.

Ardından şekline göre parçalara ayırın ve bu halde iken yıkayın. Yağın sıçramaması için bir süzgeç yardımıyla iyice süzün ve altına havlu peçete koyduğunuz tabağa yıkanmış biberleri alın. Böylece suları iyice akacaktır ve yağın sıçrama oranı da en aza inecektir. En iyi biber kızartması, biberlerin tamamen yağın içerisinde olduğu kızartmalarda oluyor. Bu yüzden sıvı yağı küçük bir tencereye koyun ve biberlerin üstü kapanacak şekilde ekleyin. Kabuğu renk değiştirince sıcak olarak servis edin. Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir