Lahana Çorbası Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Lahana bol lifli gıdalardan biridir. Bu nedenle tok tutucu özelliği vardır. Ayrıca lahana beyinden gelen açlık hissini dengeliyor. Bu nedenle hemen hemen bütün diyet listelerinde lahanayı görmek mümkündür. Lahana mucizevi bir bitkidir. Lahana mide ve bağırsakları çalıştıran bir sebzedir. Bağırsakların süpürgesidir. Düzenli olarak tüketildiği zaman bağırsakları temizler. Vücudun kalori yakmasına yardımcı olduğu için zayıflatır.

            Özellikle son zamanlarda sık sık dile getirilen lahana çorbası nedir, lahana çorbası ile zayıflamak mümkün mü, lahana çorbası diyeti yaparken nelere dikkat etmek gerekir, konusunu konuşuyoruz. Her şeyden önce bilmek gerekir ki tek başına diyet hiçbir zaman yeterli değildir. Mutlaka diyet sporla desteklenmelidir. Ayrıca sağlıklı beslenmek için şimdiye kadar beslenme de ne gibi yanlışlıklar yaptınız, ne yediniz de kilo aldınız bunları bildiğiniz takdirde verdiğiniz kilolar sizin için kalıcı olur. Ayrıca sağlıklı bir beslenme düzeni edinirsiniz.

            Lahana vücuttan ödem atılmasına yardımcı bir sebzedir. Bununla birlikte lahana vücudun tuz ve mineral dengesini bozmadan idrar söktürür. Lahana çorbası metabolizmayı hızlandırdığı için düzenli bir şekilde içildiği takdirde hızlı bir şekilde kilo verdirir. Ayrıca lahana vücudun hormon dengesini bozmaz. Lahana çorbası ile diyet yaparken, vücudun hormon dengesi bozulmadığı için çok fazla açlık hissi duymazsınız. Buna bağlı olarak kolay bir şekilde sinirlenmez ani gelgitler yaşamazsınız.

            Lahana çorbası diyeti yapmak için öncelikle lahana çorbası hazırlamalısınız. Lahana çorbası hazırlamak için,

2 adet kuru soğan

2 adet domates

1 adet lahana yaprakları yeşil olan lahana daha makbuldür.

1 demet maydanoz

2 adet yeşil biber

1 adet kereviz

1 yemek kaşığı salça

            Lahana çorbasını yapmak için tencereye biraz zeytinyağı koyduktan sonra soğanları ince bir şekilde doğrayıp tencereye atın. salçası ile birlikte güzelce kavurduktan sonra yıkayıp ince ince doğradığınız sebzelerin hepsini tencereye koyun. Sebzeleri soteledikten sonra içine suyunu ilave edin. Lahanalar iyice pişinceye kadar çorbanızı kaynatın. Altını kapatıp tuzunu attıktan sonra çorbanız servise hazırdır. Lahana tadını sevmeyenler çorbalarını yoğurtla birlikte yiyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir