Zayıflama Diyeti Ve Egzersizleri

Zayıflama diyeti ve egzersizleri fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin kendi bünyelerine uygun olanı aradıkları bir program olarak görülmektedir. Program genellikle diyetisyenler tarafından oluşturulur.

Zayıflama Diyetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilo alımında şeker ve karbonhidrat en etken gıdalardır. Bu iki gıdadan tamamen uzak durulduğunda zayıflamak bir o kadar kolay olacaktır. Karbonhidrat neredeyse bütün besinlerde bulunur. Burada ki püf nokta hamur işleri gibi un içeren gıdaları tüketmemek gerektiğidir. Hamur işleri kilo alımına büyük olanak verir.

Şekerli gıdaların tüketimi de aynı şekilde ortadan kaldırılmalıdır. Bunun içinde pasta, tatlı gibi el yapımı tüm şekerli gıdalardan uzak durmak gerekir. Şeker ve karbonhidrat alımına dikkat edildikten sonra kilo verme yönünde en etkili adım atılmış olunur.

Diyet Listesi Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle öğünlerde ev halkı hangi yemekleri yiyor ise diyet yapanlarda o yemeği yemelidirler. Ancak yemeklerde un, şeker gibi gıdaların kullanımı mevcut olmamalıdır. Düzenli bir iş hayatı olanlar içinde durum aynıdır. İş yerinde öğünde hangi yemek var ise tüketilebilir. Buradaki amaç diyet yapanların kendilerini diğer insanlardan ötekileştirme kavramına gitmemeleridir.

İnsanlar diyet yaparken kendilerine çok kısıtlı diyet listelerini uygulayıp diğer insanların yediklerinde gözleri kalabilir. Hücrelerin doyumu sağlanmamış ise sürekli açlık hissedilecektir. Bu sebeple toplu ortamlarda yemek yeniliyor ise diğerlerinin yedikleri yenilebilir.

Hücrelerin Doyumu Sağlanmalıdır?

İnsanların açlık hissetmeleri hücrelerini doyurmadıkları içindir. Hücrelerin doyması besinlerle mümkün olur. Örneğin: Ekmek ve balık yan yana konulduğunda elbette balık tüketimi ekmeğe ihtiyaç duyulmadan hücrelerin doyumunu sağlayabilir.

Şeker ve portakal yanyana koyulduğunda elbette portakal hem tatlı ihtiyacını giderecek hem de hücrelerin beslenmesini sağlayacaktır. Bu sebeple diyet yapanlar bu tür karşılaştırmalar yaparlar ise ne yemeleri gerektiğine daha kolay kararlar verirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir