Yeşil Çay İle Zayıflama

Her insan yapısı farklı olduğu için, zayıflama konusunda başvurulacak tedavi yöntemleri de farklı olabilmektedir. Bazı kişiler yapısal olarak diyet programlarına olumlu yanıt vermeyebilir. Bu durumda kişiler de alternatif başka çözümlere yönelebilir. Bakıldığı zaman genel olarak bitkisel çözümler, diyet programları ve egzersizlerden sonuç alamayan kişilerin son çare olarak tıbbi operasyonlara başvurduğu görülmektedir. Yine de zayıflama konusunda en pratik ve kolay uygulanabilme özelliği ile ön plana bitkisel tedavi yöntemleri çıkmaktadır.

Özellikle bazı bitki çayları sayesinde ciddi derecede kilo kayıpları olabilmektedir. Bu çaylar vücuda dolaylı yollardan etki ederek, birçok olumlu sonuç verebilmektedir. Zayıflama çayları deyince ilk akla gelen ve en etkili olan çaylardan birisi yeşil çaydır. Düzenli bir kullanımla birlikte yeşil çay ile zayıflama son derece mümkün olmaktadır. Yeşil çayın insan vücudu açısından en büyük faydası, metabolizmayı hızlandırmasıdır. Kilo kaybına sebep olmasının en büyük nedeni de budur. Bunun haricinde vücutta yağ yıkımını da sağlamaktadır.

Yeşil çay özellikle antioksidan bakımından çok zengin bir çaydır. İçerisindeki zengin antioksidanlar sayesinde, vücutta toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Bu durum da yine insanlara kilo kaybı olarak geri döner. Bu toksinler vücutta fazla kilo yapmak gibi bir soruna neden olabilmektedir. Uzmanlar bu çayın sabah kahvaltılarında 2 bardak ve öğlen yemeklerinde 1 bardak olacak şekilde tüketilmesini önerir. Yani günde 3 bardak olacak şekilde içilmeli ve öğlen vaktinden sonra tüketilmemelidir. Bunun nedeni ise yeşil çayın kafein içermesidir. Kafein içerdiği için akşam vakitlerinde tüketildiği zamanlarda, aşırı bir şekilde uykusuzluk problemi yaratabilir. Yeşil çayın tek yan etkisi olarak da bu görülmektedir. Yani hamilelik ve emzirme dönemlerinde olan kişilere yeşil çay hiçbir şekilde önerilmemektedir. Yine kalp, tansiyon ilacı kullanan kişilerin de yeşil çay tüketmesi hiçbir şekilde önerilmemektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir