Sevgili ile Birlikte Pişirilecek Yemekler

Pek çoğumuzun büyük bir merakla beklemiş olduğu Sevgililer Günü’ne oldukça az bir zaman kaldı. Birçok çift de bu konu ile alakalı olarak planlar ve organizasyonlar yapmaktadır. İster Sevgililer Günü dolayısı ile, isterseniz de sıradan bir günde sevgilinizle vakit geçirmek için pek çok etkinlik yapabilmeniz mümkündür. Bu etkinliklerin pek çoğunda romantik dakikalar geçirebilir ve sevgilinizle aradığınız iletişimi tutturabilmeniz mümkündür.

Sevgili ile beraber yapılabilecek organizasyonların başında ise yemek pişirme gelmektedir. Pek çok kişi özellikle boş vakitlerini sevgilisiyle birlikte geçirerek değerlendirmek ister. Bu aşamada ise yapılabilecek onlarca fazla yemek çeşidi bulunmaktadır. Sevgilinizle birlikte yemek yaparak dolu dolu dakikalar geçirebilir ve aşkınıza aşk katabilirsiniz. Genellikle çiftlerin bir arada bulunduğu, ortaklaşa oldukça romantik bir ortamda yemek yaptıkları, daha sonra ise büyük bir afiyetle karşılıklı olarak yemekleri yedikleri ortamlar sevgililer için en güzel ortamlar olarak değerlendirilebilmektedir. Pek çok kişi için oldukça dikkat çeken detayla arasında kolay yemekler bulunmaktadır. Çiftlerin birbirleri arasında oldukça güzel dakikalar geçirebilecekleri bu ortamlar için basit yemek tarifleri mevcuttur.

  1. Tavuklu Krep: Tavuklu krep çiftlerin en çok tercih ettikleri yemekler arasında yer almaktadır Hem ilk buluşma ya da beraber geçirilen özel bir an için, rahatlık imkanı sağlarken hem de rahatsız etmemesi son derece önemlidir. Boşaltım sisteminizi rahatsız etmeyen ve aynı zamanda kokusu da ağır olmayan yiyecekler sevgililer günü için tercih edilebilir yiyecekler arasında yer almaktadır.
  2. Pirzola ve Patates Kızartması: Yapılışı hem oldukça kolay hem de vejetaryen olmayanlar için oldukça güzel bir tariftir. Et yemekleri genellikle sevgililer tarafından en çok tercih edilen yemekler arasında yer almaktadır. Pirzolaları fırına atabileceğiniz, kızartabileceğiniz ya da doğrudan ızgara yapabileceğiniz birçok yemek çeşidi bulunmaktadır. Çiftlerin birlikte en kolay pişirebilecekleri yemekler arasında yer alan pirzola ve patates kızartması, hem açlığınızı yatıştırmanız hem de aynı zamanda bir ana yemekle oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz yemekler arasında yer almaktadır. Patates kızartması ise, oldukça pratik bir tarif olarak dikkat çeker. Kadınlar kadar erkeklerin de rahatlıkla rahatlıkla yapabileceği bu tarifi dilerseniz fırın patates ile değiştirmeniz de mümkündür. Patateslerin kabuklarını ince ince doğrayarak, daha sonra iste dilediğiniz şekillerde kestikten sonra kızgın yağa atıp kızartma yoluyla pişirerek ya da üzerine atacağınız baharatlar ve yağ yardımı ile fırınlamanız da mümkündür.
  3. Makarna: İtalyan lezzetleri seviyorsanız ve tam bir makarna delisiyseniz, elbette ki sevgilinizle bu tarifi tercih etmeniz hiç şaşırtamayacak bir detay olarak dikkat çekmektedir. Makarnalar bin bir çeşitle ve farklı soslarla yapılabilmektedir. Sade olarak pişirebileceğiniz gibi, domates soslu, yoğurtlu, tavuklu ya da mantarlı olmak üzere birçok türü denemeniz mümkün olmaktadır. Makarna seven kişiler arasında yer alıyorsanız mutlaka sevgilinizle bu tatları denemelisiniz. Ancak makarna pişirmek, henüz birlikteliğe yeni yelken açan çiftler için çok güzel bir yöntem olmayabilmektedir. Zira, makarna oldukça soslu olduğu için, ortalığın oldukça dağılması ve yemeğin üstünüze dağılması a mümkün olabilmektedir. Bu sebepten ötürü bu yemeği, ilişkilerinde biraz daha ilerlemiş olan çiftlerin denemeleri, tarafımızdan önerilmektedir.
  4. Balık: Özellikle balık seven çiftlerin en çok tercih ettiği ‘Sevgili Yemekleri’ arasında yer almaktadır. Her çeşit balığı çok rahat bir biçimde pişirebilir ve sevgilinizle beraber bir ziyafet çekebilirsiniz. Ancak bu tarif, sevgililer günü tarifinden çok günlük bir tarif olarak dikkat çekmektedir. Zira Sevgililer Günü’nde balık yemek pek çok kişinin tercih edebileceği bir yiyecek değildir.

Bununla birlikte, sevgililer günüde yemek pişirmek istemeyenler ise hassasiyetlerine bağlı olarak günü bir kadeh şarap içerek çeşitli filmleri izleyerek geçirebilir ya da doğrudan, farklı meyve suları ya da kokteyller hazırlayarak geçirebilmektedirler. Sevgililer günü için dışarıda yemek yiyebileceğiniz alanlar da oldukça dikkat çekicidir. Ancak bu gün özel bir gün olacağından ötürü, önceden rezervasyon yapmanız oldukça önemlidir. Zira böylesi bir günde yer bulmanız oldukça düşük bir ihtimal olacaktır. Aynı zamanda, her bütçeye uygun olmak üzere ayrı restoranlarda ya da dış mekanlarda yemek yemeniz de oldukça mümkün olacaktır. Çiftler için bu gün oldukça güzel bir gündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir