Makarna Diyeti

Makarna diyeti ile 6 haftada 13 kilo vermeniz mümkün olabilir. Makarna diyetinde temel olan makarnayı sıhhatli ve az kalorili bir yöntem ile zenginleştirerek tüketmeye çalışmaktır. Bu yönde makarnayı tereyağı ile sunmak yerine yeşillik salatası ile süslemek daha hazlı ve daha rahat bir seçenek olacaktır. Ayrıca makarnanın tok tutucu özelliği ile gün süresince gereksiz acıkmalara ve atıştırma isteklerine engel olabilirsiniz.

Makarna Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Makarna diyeti ile haftada 3-4 kilo vermek mümkündür. Ancak bol su içmeyi ihmal etmeden ve spora zaman ayırarak makarna diyetinin olumlu etkisinin farkına varabilirsiniz.

Makarna Diyetinin Püf Noktaları

Makarna diyeti yaparken mühim olan günlük 1200 kaloriyi geçmemeye özen göstermeniz ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam etmektir. Ayrıca makarnayı farklı soslarla yapılmış şekillerini bulundurmak hem düşük kalori hem de tok kalmayla vücudun gerek duyduğu karbonhidrat yokluğunu karşılamış olur. Yaklaşık iki hafta süren bu makarna diyeti listesini isteğinize göre uzatmanız mümkündür.

Sıhhatli bir diyet olmasından ötürü, herhangi bir sıhhat sorunu bulunmayan herkes kolaylıkla bu diyeti uygulayabilir. Başkaca makarna diyetini verimli kılan unsurlardan biri de salata çeşitleridir. Diğer yemeklerin yanında aç kalmadan yapılabilen makarna diyeti ideal bir kiloya düşmenize yardımcı olacaktır. İsteğinize göre uzman kontrolünde makarna diyetini uzun zaman uygulayarak daha fazla sayıda kilo vermenize mümkün olacaktır. Bir hafta boyunca uygulayacağınız makarna diyeti hızlı zayıflatan diyetler arasında bulunur.

Makarna diyeti sağlıklı bir diyettir ve içinde bulunan zengin vitaminli bileşenler gün içerisinde bitkin kalmanızı engeller. Ancak düzenli ilaç kullanan ve bebeğini emziren annelerin diyeti uygulaması önerilmemektedir. Bunların dışında olarak kolesterol hastaları ve kalp rahatsızlığı olan hastaların doktorlarına danışmadan hiçbir diyeti yapmamaları uygun olur. Bu diyet sayesinde birçok ünlü zayıflamış ve bu diyetin faydalarını görmüşlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir