Kış Aylarında Tırnak Bakımı

Kısa sürede evde tırnak bakımı yapmak mümkün mü? Uzun tırnaklara sahip olmak istemez misiniz? Facebook, Instagram, Youtube gibi sosyal medya da tırnak görüntülerine iç mi geçiriyorsunuz? Mükemmel renklere sahip olan ojeleriniz var ancak o renkler tırnağınızda gözükmüyor mu? Buluşmaya gideceksiniz tırnağınızın bakıma mı ihtiyacı var? Yaz ayları gelince parmak arası terlik giymekten çekiniyor musunuz? Çok harcamadan kendi tırnak bakımınızı yapmak ister misiniz? Ellerinizin daha çarpıcı ve daha dikkat çekici olması mümkün mü? Kişisel bakımı ve parmaklarınızı bütünleyerek sizlere estetik ve güzel bir görüntüye sahip kılacak tırnak bakımının artık çok kolay olduğunu ve daha hesaplı olduğunu söyleyebiliriz. İşte, kış aylarında tırnak bakımı detaylarını paylaşıyoruz.

Kısa Sürede Nasıl Tırnak Uzatılır?  Kısa Sürede Tırnak Uzatmak Mümkün Mü?

Öncelikle belirtmemiz gereken önemli noktalardan biri kısa sürede tırnak uzatmak mucizevî olmaz ama imkânsız değil.  Vücudun temel ihtiyaçlarından olan su tüketmek ilk kurallardan biri.  Vücudumuzun 4/3 sudan oluşturmaktadır. Bizler suyu ne kadar çok tüketirsek tırnakların uzaması hızlanır. Bir başka nokta ise besin kaynakları yani günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadar beslenmek ve yeterli protein, vitamin, mineral ve kalsiyumu vücutta bulunmasını sağladığınızda tırnak uzaması daha hızlı gerçekleşir.

Kış Aylarında Tırnak Bakımı İçin Özel Kür

Tırnak bakımı için doğal, besleyici ve uygun fiyatlı kür elde etmek çok kolay. Yapacağınız tek şey saf zeytinyağını ve limonun bir ya da iki damlasını bir kaba koyduktan sonra tırnaklarınıza masaj yapın, 15 dakika boyunca bunu uygulayın.  Haftada iki kere bu kürü uygulayabilirsiniz. Ayrıca vazelin kullanarak da tırnaklarınızın ve tırnak çevresini daha yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Heart Over Heels

Kış Aylarında Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık yıkarken ya da temizlik esnasında tırnaklar çok hasar görmektedir. Tırnaklar çok uzun süre çamaşır suyu ya da sodası, cifler, tuz ruhu, yağ çözücü gibi yoğun kimyasal maddelerin etkine maruz kalmaktadır. Kimyasal etki sonucunda tırnaklarda kırılma, eğrilik, çukurluk ya da incelmeler meydana gelebilir.  Kimyasal maddeleri doğrudan kullanmak yerine eldiven ile kullanılması hem el hem tırnak sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra ellerimizin çok sıcak ya da çok soğuk su yerine ılık su ile temas etmesi daha sağlıklıdır. Ellerimizi yıkarken, duş alırken, temizlik yaparken buna dikkat edilmesi gerekir. Çok sıcak ya da çok soğuk su ellerin kurumasına ve çatlamasına dolayısıyla yara, kötü ve sağlıksız görünmesine neden olur. Su ile temas ettikten sonra kış aylarında tırnak bakımı ve el bakımı için nemlendirici kullanmak iyi bir yol olacaktır.

Kış Aylarında Tırnak Bakımında Dikkat

Kişisel bakım, kişiseldir! Tırnak bakımında öncelikle kişisel bir tırnak makası ve tırnak törpüsüne sahip olmalısınız. Kullandığınız tırnak makasını ve tırnak törpüsünü bir başkası kullanmamalıdır. Tırnaklar arasında mikrop kapabilme olasılığı çok yüksek olduğundan dolayı dikkat edilmelidir.

Tırnaklar Nasıl Kesilmeli

El tırnakları ve ayak tırnaklarını keserken aynı şekilde kesilmemesi gerekir. El tırnağını keserken oval şekilde yani yarım ay şeklinde kesilmelidir.  Ayak tırnakları ise düz kesilmelidir. Ayak ve el tırnakların farklı kesilmesinin nedeni ise ayak tırnaklarında oluşacak tırnak batması veya tırnak mantarını önlemek için farklıdır.  Tırnak keserken dikkat edilmesi gereken bir nokta ise tırnakların beyaz kısımların dibine kadar kesilmemelidir. Çünkü derin kesildiğinde parmak uçlarındaki sinir hücrelerini duyarsızlaştırılmasına neden olabilir.

Tırnak Törpüleme İle Güzel Görünüm       

Tırnak bakımının bütünleyici parçası olan törpülemek, tırnağı ön plana çıkartır. Tırnak batmasını, sivriliğini ve çatlamasını düzeltmek için törpülemeye ihtiyaç duyulmaktadır.  El tırnağını kestikten sonra törpüleme ile yapılan düzeltmeler tırnağın dikkat çekmesini ve güzel görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca tırnak keserken zamanla daha kolay kesmenize yardımcı olur.

Tırnak Bakımında Oje Ve Parlatıcı Kullanmak

Tırnak bakımının estetik bir görünümünü sağlayan son aşama ojeler ve parlatıcılar. Beden dilinde elleri kullanmak çok önemlidir. Elleri kullanırken dikkatler bilinçli ya da bilinçsiz tırnaklara yöneltilmektedir.  Tırnaktaki renkli veya sade ojeler kombini tamamlanmasında önem taşır. Yalnız çok sık oje kullanması tırnağın susuz kalmasına neden olur. Dolayısıyla oje kullanırken uzun süreli tırnaklarda kalmamasına dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir