Kadınlar İçin Doğru Saç Rengini Seçme

Saçlar, hanımların hayatında oldukça önemli olarak değerlendirilen, sık sık aksesuar niteliği taşıyabilen vücut parçalarımız olarak değerlendirilebilir. Saçların vücuttaki rolü yadsınamaz derecede büyüktür. Bunun en büyük sebepleri arasında ise saç şeklimizin yüz hatlarımızla birleşerek bize vermiş olduğu imajı değiştirebilir nitelikte olmasıdır. Pek çok kişinin de imajını değiştirmeye saçlarından başlaması, bunun en büyük örneği olarak verilebilir.

Uzun yıllardan beri, saç boyamak kadınların saçları ile ilgili yapmış olduklarını değişikliklerin başında gelmektedir. Kadınlar, saç renklerini değiştirmek istediklerinde kendi ten renklerine ve imajlarına uygun olacak bir saç rengi seçmelidirler. Bu konuda dikkatli olunması kadınlar için son derece önemli bir durumdur. Zira seçeceğiniz saç rengi, ten renginize hiç uyumlu olmadığı zaman ne yazık ki rüküşler listesinde olmanız da kaçınılmaz bir durum yaratabilir.

Saç Renkleri

Kadınların, saç renklerini değiştirmek için seçebilecekleri sayısız opsiyon bulunmaktadır. Özellikle uzun yıllardır çeşitli markaların kadınlara saçlarını kendileri boyamak üzere hazır boyalar üretmesi ve üretmiş oldukları bu hazır boyaları marketlerde, eczanelerde ya da bunun dışında pek çok yerde bulunabilmektedir. Hal böyle olunca pek çok hanım da kuaförlere işçilik ücretinden kısmak için daha ekonomik olan bu boyaları tercih etmektedir. Her markanın kendi rengini üretmiş olduğu ve bu renkleri de farklı şekillerde isimlendirmiş olduğu bu hazır boyalar arasında, kızılın her tonuna, onlarca tonunu bulabileceğiniz sarı renklerine ya da kahverenginin envai çeşidini bulabilmeniz mümkündür. Hanımlar da bundan faydalanmakta ve istedikleri saç renklerini seçip evlerinde saçlarını boyamaktadır.

Kuaförde Saç Boyatmak

Saçlarınızı kuaförde boyatmak, önerilen yöntemler arasındadır. Zira hanımların pek çoğu evde saçlarını boyarken birçok hata yapabilmekte, renkler orantısız olmakta, ne yazık ki kimyasalı çok fazla uyguladıklarından ya da kimyasalı saçlarında çok fazla bekletmiş olduğundan saçlarının yanarak kopma ihtimali çok daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte, doğru saç rengini elde etmek istiyorsanız, işinde gerçekten iyi olan bir kuaförü seçerek işe başlamak, dilediğiniz rengi elde etme ihtimalinizi oldukça yükseltecektir. Bunun yanı sıra, kuaförde saçlarınızı boyatırken, kuaförünüzle ortak karar almanız da sizin yararınıza olacak bir durum olarak değerlendirilebilmektedir. Zira, kuaförünüz isteğinize bağlı olarak saç boyarken size renk konusunda yardımcı olsa da, pek çok kişi kuaföre bizzat hangi rengi istediğini söyleyerek gitmektedir. İşlem sonrası saç renginiz ise tamamen beklediğinizden farklı olabilir.

Ten Renklerine Uyumlu Saç Renkleri

Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız, ancak hangi rengin ten renginizle uyumlu olduğunu ve sizi güzel göstereceğinden emin değilseniz, aşağıda yazacaklarımız sizin için son derece yararlı olabilmektedir. Özellikle pek çok hanım, modayı takip etmekte ve saçlarını buna göre boyatmaktadır. Bir zamanlar pek çok kadının tercih etmekte olduğu sarı renkleri, şimdi yerini kahverengi ve kestane tonlarına bırakmaktadır.

Açık tenli kadınlar grubunda yer alıyorsanız, oldukça şanslı olduğunuzu söylemek mümkün. Zira birçok renk ten renginiz için uyumlu olacaktır. Sarı, kahverengi, kızıl ya da dilediğiniz herhangi bir rengi saçlarınızı değiştirmek için kullanabilmeniz mümkündür. Bunun dışında saç renginiz ve yüz tipinizin de birbiri ile uyumlu olması büyük bir önem taşımaktadır.

Kumral bir kadınsanız ise, kahverengi ve sarı tonları sizin için tercih edilebilir olacaktır. Aynı zamanda şarap kızılı gibi dikkat çekici renkler kullanmanız da mümkündür. Renk, ten renginizle son derece uyumlu olabilir ve böylelikle istediğiniz dikkat çekici saç rengini de kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Dikkat çekici nitelikte kızıl tonları, özellikle açık tenli ve kumral hanımlar tarafından tercih edilmektedir.

Buğday ten rengine sahipseniz ise, yavaş yavaş sarı saç tonlarından vazgeçmeniz gerektiğini hatırlatmakla başlayabiliriz. Zira ten renginiz koyuldukça, sarı saçlar yüzünüzde oldukça sırıtır nitelikte durabilir, bu da şık ve dikkat çekici olmak isteyen bir kadının asla tercih etmeyeceği renkler arasında bulunmaktadır. Kahverenginin birçok tonu ya da siyah tonları sizin için son derece uygun renkler olabilir.

Esmer ten rengine sahip bir kadınsanız ise,  sarı ve kızıl saç rengi tercih etmemeniz gereken renkler arasında olacaktır. Gerçekten günümüzde esmer tenli kadınların sarı saç kullanma modası aktif olsa ve Rihanna gibi ünlü isimler bu modaya katılıyor olsa da, pek çok kadın için durum korkunç olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir