Elma Diyeti

Elma diyeti en çok merak edilen diyetlerden biridir. Elma diyeti 1 haftada yaklaşık 5-6 kilo zayıflamayı amaçlar ancak bu kilo kişiden kişiye değişebilir. Bu diyetin uygulanışı da oldukça basit bir diyettir. Elma diyetinin uygulanışı son derece basit ve sadece elma tüketerek yapılır. Elma içerisinde bulunan bazı enzimler sayesinde yalnızca elma ve kahvaltıda bazı besinler tüketerek kolaylıkla zayıflayabilirsiniz.

Elma diyetini uygulayacak kişi bol bol yeşil çay tüketebilir. Elma diyetinin yanında yalnızca tüketilebilmesi serbest olan şey sadece yeşil çaydır. Elma diyeti basit veya kolay görünebilir ancak biraz sabır gerektiren bir diyettir. Bu diyeti hamile, emziren anne ve tansiyon hastaları uygulamamalıdır.

Elma Diyeti Uygularken Dikkat Edilecek Hususlar

Mide de salgılanan asit oranı az ise ekşi elma ile diyet yapılabilir. Elma içerisinde çok fazla mineral mevcuttur ancak bunun şok bir diyet olduğu unutulmamalıdır. Bu sebepten dolayı yan etkiler görülebilir. Bu diyetin en büyük yan etkisi uyuşukluk, yeterli enerji alamama ve yorgunluk durumlarıdır. 6 günden sonra bazı kişilerde baş dönmesi, halsizlik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu ve diğer diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza başvurabilirsiniz.

Şok diyetler ile zayıflamak pek sağlıklı bir yol değildir. Elma diyeti gibi şok diyetlerden sonra normal 1200 kalorili diyetlere devam edebilirsiniz. Elma diyetini en fazla 2 hafta uygulayınız. 2 haftadan sonra bu diyetin uygulanması pek sağlıklı değildir. Elma çok faydalı bir meyvedir, vitamin ve mineral açısından da faydalı bir meyvedir ancak bu diyeti yaparken vücut enerjisiz kalabilir.

Elma Diyeti Süresince Neler Yenebilir?

Açlığınızı bastıramıyorsanız ara öğün olarak süt veya ayran, yoğurt tüketebilirsiniz. Maden suyu da bu diyeti uygularken yeşil çay gibi tüketilmesi faydalı olan içecekler arasında yer alır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir