Bir Ayda 10 Kilo

Kilo sorunu yaşayan bir insan için zayıflamak kadar güzel bir hayal ve eylem olmasa gerek… Yüz kiloluk genç bir hanımefendi düşünün. Yaşıtları ve kendisiyle aynı boyda olan arkadaşları en fazla altmış veya bilemediniz altmış beş kilo ağırlığındayken, kendisi yüz kilo ve arkadaşlarıyla aynı tarzda giyinemeyişine mi üzülsün, onlarla aynı tempoda hareket edemeyişine mi üzülsün yoksa diğer herkes iki kat merdiveni sadece birkaç saniyede sıçraya sıçraya çıkabildiği halde kendisi nefes nefese kalıyor olduğuna mı üzülsün? Bu ve benzeri ruh hallerinin en popüler getirisi en çabuk zamanda kilo vermek isteğidir. Örneğin; Bir Ayda 10 Kilo

Öncelikle şunun net olarak bilinmesini isteriz ki; misal verdiğimiz bu kilo verme oranı, obez olarak nitelendirilen kimselerin her üçünden en az ikisinin hayali olmasına rağmen, hiç de hesaba katılmadığı halde oldukça tehlikeli de bir beklenti. Şöyle netleştirelim: Bir ayda on kilo vermek, bir anlamda bünyesel bir intihardan farksızdır. Elinize on kiloluk bir yükü alın ve on dakika kadar bir süre elinizde tutarak bekleyin. Eğer hiç yorulmadan tutabilirseniz, buyurun ayda on kilo vermek isteyin.

Mümkün oldukça ve sağlıklı olarak hızlı kilo mu vermek istiyorsunuz? O halde lütfen şunları uygulayın:

  1. Günde en az kırk beş dakika hızlı tempoda yürüyüş yapın. Bedeninizi zorlamamak ve kalbinizi çarpıntıya düşürmemek kaydıyla, her üç günde bir on beş dakika daha artırarak günde iki saate kadar çıkabilirsiniz.
  2. Günde en az üç litre kadar su tüketin. Hamurlu, yağlı ve şekerli gıdalar yerine mümkün oldukça sebze ve meyve tüketin.
  3. Akşam yemeğinizi yatmadan en az üç saat önce yemiş olun.

Mümkün olabilecek en hızlı kilo vermenin temel şartları bunladır ve ayda beş kiloya kadar bu şartlar dahilinde kilo verebilirsiniz.

Hâsılı; bir ayda on kilo vermek hayal değil kabustur. Bu tür vaatlerde bulunan diyetisyenlere de yazarlara da asla itibar etmeyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir