Bahara Hazırlık İçin Kış Diyeti

Pek çok kadın, günümüzde kilo problemiyle karşı karşıyadır. Genel olarak kilo probleminin hanımların canını en çok sıkan problemlerden biri olduğunu söylememiz mümkün. Hanımların kilo verebilmeleri ve fit bir vücuda kavuşabilmek için ise genellikle kış aylarında bir diyete başladığı bilinir. Kilo vermek isteyenler için birçok kış diyeti bulunsa da, hiçbir diyet sporsuz yapıldığında etkili olmaz.

Vücudunuzla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Ne yazık ki özellikle kilo vermek konusunda, hanımların birçoğu vücutlarını tanıyamamaktadır. Biyolojik açıdan, kilo verirken yalnızca tek bir bölgenin incelmesi mümkün değildir. Vücudunuzdan gidecek olan yağ, toplu halde bütün vücuttan gider. Dolayısıyla yalnızca diyet ile, birçok hanımın korkulu rüyası olan göbek problemini ya da aynada kendimizi gördükçe canımızı sıkabilen basen problemini alt etmemiz mümkün olmayacaktır.

Kendini Aç Bırakmak

Kilo vermek isteyen birçok kişinin, bu uğurda aç kalmayı göze aldığını ve bu şekilde kilo vermeye çalıştığını biliyor muydunuz? Özellikle kilosunu dert eden ve aç kalarak kilo verebileceğini düşünmeleri oldukça büyük bir yanılgıdır. Elbette biyolojik olarak düşünüldüğünde, vücudunuza kalori almadığınız için ve aynı zamanda gün içerisinde sürekli hareket halinde olduğumuzdan kilo kaybı yaşayacağımız kesindir. Bununla birlikte, bu hiç sağlıklı bir yöntem değildir. Aniden tansiyonumuzun düşmesi ve buna bağlı olarak çok ciddi problemlerle karşılaşmamız mümkündür. Aç kalarak kilo vermek, hiçbir diyetisyenin önereceği bir yöntem değildir.

Bol Su

Elbette birçok diyette suyun kilo vermek konusundaki faydalarından ve diyet içerisinde mutlaka yer alması gereken temel gıdalar arasında olduğunu biliyoruz. Gerçekten de günde düzenli olarak tüketeceğiniz sağlıklı yiyecekler ve bol su tüketerek sindirim sisteminizin hızlı çalışmasına yardımcı olmanız mümkündür.

Hafif Gıdalar

Diyet sırasında, hafif gıdalar tüketmeniz gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda sadece kilo vermek için değil, fit bir vücuda kavuştuktan sonra bu durumu sürdürebilmeniz için de hayatınızda hafif ve sağlıklı gıdalar tüketmenin gerekli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Hafta içerisinde bol bol meyve tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, meyveleri tüketir iken doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Zira, diyabet hastası olan bir kadın için bol şeker içeren meyveler tüketmek hiç mantıklı bir karar oluşturmayacaktır.

Kışın Yapılabilecek Sporlar

Kış mevsiminde, hareket imkanının kısıtlı olması herkesçe bilinen bir durum olarak ortaya çıkar. Yaz aylarındaki kadar rahat bir şekilde parklara gitmek ya da cadde üzerinde spor yapmak, özellikle kış aylarında son derece can sıkıcı bir durum olabilir. Pek çok kişi kış aylarında dışarı çıkmayı tercih etmez. Bu sebepten ötürü kişilerin diyet yaparken aynı zamanda evde kendi yapacağı birtakım hareketler ile kilo vermeleri beklenmektedir. Bunun dışında kış aylarında da düzenli olarak açık olan ve herhangi bir spor salonuna kayıt olmanız ve daha sonra ise burada bulunan antrenörler yardımı ile spor yapmanız son derece mümkündür.

Evde Yapılacak Hareketler

Spor salonuna gitmeyi tercih etmez iseniz, bu noktada evde yapabileceğiniz birçok hareket bulunuyor. Örneğin pek çok sayıda kişi, evde karın bölgesini şekle sokmak ya da basen bölgesini eritmek için birçok çalışmada bulunuyor. Bunun için en çok tercih edilen hareketler arasında ise, mekik çekme hareketi ve basen bölgesi için de tipik eğil kalk hareketi olarak dikkat çekiyor. Siz de kendi evinizde bu hareketleri çok kolay bir şekilde deneyebilir ya da aşağıdaki önereceğimiz yöntemlerden dilediğinizi seçerek çalışabilirsiniz.

Mekik çekme: Pek çok kişinin bildiği üzere, yerde düz bir şekilde yatıp ellerinizi de başınızın arkasına koyduğunuz, daha sonra ise karnınız ve belinizdeki kasların gücü ile yukarı kalkmaya çalıştığınız hareket olarak bilinir.

Squat: Son zamanların gözde hareketleri arasında bulunan ve özellikle seksi kalçalara sahip olmak isteyen hanımların en çok tercih ettikleri harekettir. Bacaklar hafifçe aralanarak dizler üzerinde eğil kalk hareketi yapılır.

Pedal Çevirme: Vücudunuzdaki birçok kası çalıştırmak için ideal bir yöntem olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Sırt, düz bir şekilde yere yaslanır ve bacaklar havaya dikilerek pedal çevirme hareketi yapılır. Karnınızda ve belinizde yer alan kasların neredeyse tamamı bu hareket sayesinde çalışır hale gelir.

Bacak Aç Kapat Hareketi: Yan şekilde yere uzandığınız, kafanızı dirseğinizle dengelediğiniz, aynı zamanda bacaklarınızı açıp kapatarak makas hareketi yaptığınız pozisyon olarak düşünülebilir. Basen eritmek için ideal bir yöntem olduğu söylenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir